KRAETZER - velkoobchod s obalovým materiálem

Úvod E-shop Sortiment Autodoprava Dodací podmínky Profil firmy Kontakty

Sortiment

STRETCH folie ROLOfilm

obrázek

Nákup na metry

Naše společnost od začátku měsíce října 2006 mění prodejní strategii.
Upouštíme od prodeje fólií na váhu nebo kusy a přecházíme na metry.

Při prodeji na metry bude pro zákazníka jednodušší kontrola kvality a množství dodaného materiálu.Pro přehlednější značení jsme upustili od uvádění síly v mikronech a přešli jsme na váhu za 10 běžných metrů. Pro zákazníka to přináší jednodušší kontrolu fólie než dřív.

Kontrola se provádí takto:

Zákazník u nás nakoupí ruční fólii s označením Rolofilm® RF 087. Označení Rolofilm v názvu zaručuje zákazníkovi vysokou a vyrovnanou kvalitu dodané fólie.Označení RF značí třídu kvality.Označení 087 znamená,že váha 10 běžných metrů fólie v neprotaženém stavu je 87 gramů.

Měření mikrometrem bylo nepřesné z důvodu měkkosti fólie.Docházelo k protlačení a tudíž ke značné odchylce v naměřené tloušťce fólie, která byla až 2 mikrony .

Ke změně prodeje na metry patří i garantovaný návin na roli. Zákazník nakupuje jen metry fólie, které spotřebuje. Při prodeji na váhu nebo kusy se velmi často objevila fólie nevyrovnané kvality a spotřebitel byl donucen nakupovat vyšší tloušťku, než ve skutečnosti potřeboval.

Dalším problémem souvisejícím se způsobem prodeje jsou papírové dutiny. Na trhu jsou zákazníkům nabízeny a prodávány role s předimenzovanými papírovými dutinami, to znamená s dutinami o vyšších hmotnostech než je nezbytně nutné k udržení návinu fólie. Důvodem je to, že papírová dutina je na váhu o 50% levnější než fólie, což opticky při prodeji na váhu zlevňuje cenu celé role, ale zároveň značně prodražuje čistý návin fólie. Tyto těžší dutiny jsou dražší a rozdíl v cenách musí zákazník samozřejmě zaplatit a přitom dutiny nejsou zákazníky využívány k balení, ale slouží pouze jako nosič návinu fólie. Zákazník by měl za papírové dutiny platit co možná nejméně, a proto se společnost ROLOFOL s.r.o. již delší dobu snaží používat pro náviny své fólie značky ROLOFILM dutiny o hmotnosti pouze 240 gramů u ručních a 1 kilogram u strojních fólií. Dutiny jsou dostatečně pevné, aby plnily svůj účel nosiče návinu fólie a zároveň levnější než v současné době používané dutiny.

Z výše uvedených argumentů vyplývá, že nákup na váhu nebo kusy není vždy to optimální řešení. Nákup na metry Vám garantuje tloušťku, délku a přesný přehled o spotřebě a využití průtažnosti fólie. Optimalizujte své náklady a neplaťte víc, než je nezbytně nutné pro vaše balení palet.

 
Copyright © 2009  ·  Levné-obaly.cz | KRAETZER - velkoobchod  ·  Všechna práva vyhrazena
Robert Sedlák  -  Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz